Lista aktualności Lista aktualności

MŁODZI STRAŻACY Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE

Obóz szkoleniowy, to bardzo dobry czas na spotkanie również z leśnikami. Grupa młodzieży miała możliwość zapoznania się z działalnością nadleśnictwa i ochroną przeciwpożarową w Lasach Państwowych.

W wakacyjny dzień 22.07.2014 r., miało miejsce spotkanie z młodzieżą oraz osobami dorosłymi Obozu Szkoleniowo Wypoczynkowego - Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Opawa 2014 - z powiatów: Jelenia Góra, Świdnica, Lwówek Śląski i Kamienna Góra. Na miejsce spotkania wybrano  salę edukacyjną w siedzibie nadleśnictwa.  Młodzi szkoleniowcy zastanawiali się, czego ciekawego mogą się dowiedzieć od Strażnika Leśnego, który dzieli się swoją wiedzą również jako eduaktor leśny. Pan Jerzy, zapoznał uczestników spotkania z ofertą edukacyjną nadleśnictwa. 
Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zajęli  się tematami dotyczącymi zagrożeń w lesie oraz sposobami  ich unikania. Najważniejszym tematem,  jednak była ochrona przeciwpożarowa lasów i nie tylko.  Edukator wykorzystał przygotowaną  prezentację, która zachęciła wszystkich do  dyskusji.
Na spotkaniu były sprawy nie tylko poważane, ale i miłe. Wyposażenie sali edukacyjnej, każdego gościa zaprasza do gier, układanek, rozpoznawania flory i fauny w tym rozpoznawania ich odgłosów oraz wielu innych niespodzianek z których  skorzystali uczestnicy spotkania.
Zajęcia prowadził: Jerzy Jaworski